UA

RU

Вегето-судинна дистонія / ВСД
Класифікація, причини і лікування

Ви страждаєте від ВСД?

Вам потрібна допомога?

Ми допоможемо вам позбавитись від ВСД.

Етапи лікування ВСД

Етапи лікування гіпнозом

1
1й етап - записатись на консультацію
Записуєтесь на
консультацію
2
2й етап - пройти сеанси гіпнозу
Проходите
сеанси гіпнозу
3
3й етап - без медикаментів
Без шкоди від
медикаментів
4
4й етап - радіти здоровому життю
Радієте
здоровому життю

Вегето-судинна дистонія або ВСД має функціональну природу. Для цього розладу характерні порушення нейроендокринної регуляції діяльності серцево-судинної системи.

У підлітків і молодих людей ВСД частіше викликано невідповідністю фізичного розвитку і ступенем зрілості нервово-ендокринного апарату.

В іншому віці розвитку ВСД (Вегето-судинна дистонія) можуть сприяти такі фактори як: психологічне виснаження, хронічні захворювання, незбалансоване харчування, недосипання, перевтома, відсутність статевого життя, неадекватна фізична активність (дуже низька або дуже інтенсивна).

Ці та інші фактори викликають збої в роботі вегетативної нервової системи. Найчастіше це проявляється порушенням серцево-судинної діяльності з розвитком судинної дистонії.

У деяких людей ВСД (Вегето-судинна дистонія) спостерігається від народження: вони погано переносять тепло або холод, при хвилюванні червоніють або бліднуть, пітніють.

У дітей вегето-судинна дистонія може проявлятися нічним нетриманням сечі. У дорослих вегето-судинна дистонія (ВСД) іноді протікає у вигляді нападів вегетативних кризів.

Отже, ВСД (вегето-судинна дистонія) виникає через нервового перенапруження, стресу або після хронічних захворювань, при вітамінній недостатності.

Симптоми вегето-судинної дистонії (ВСД) можуть бути постійними або відбуватись нападами - так звані панічні атаки.

Постійні симптоми являють собою нестійкість нервової системи. Такі люди погано переносять зміну погоди, при фізичному навантаженні і емоційних переживаннях легко бліднуть, червоніють, відчувають прискорене серцебиття, пітніють.

Панічні напади (панічні атаки) починаються або з головного болю, або з болю в області серця і прискореного серцебиття, почервоніння або збліднення. Кров'яний тиск підвищується, пульс частішає, підвищується температура тіла, починається лихоманка, виникає безпричинний страх.

В інших випадках при панічних нападах (панічних атаках) відчувається загальна слабкість, запаморочення, потемніння в очах, «кидає в піт», нудота, знижується кров'яний тиск, пульс сповільнюється. Панічні атаки тривають від декількох хвилин до 2-3 годин.

При загостренні ВСД (Вегето-судинна дистонія) кінцівки робляться мокрими, холодними, синюшними. У пальцях відчувається оніміння, «мурашки», поколювання, а іноді болю. Чутливість до холоду підвищується, кінцівки сильно бліднуть, іноді пальці роздуваються, особливо при тривалому переохолодженні кистей або стоп.

Перевтома і стрес можуть бути причиною панічних нападів (панічних атак). Після нападу паніки впродовж декількох днів може бути присутнім почуття слабкості і загальне нездужання.

Однією з форм панічних нападів при вегето-судинної дистонії (ВСД) є втрата свідомості. При втраті свідомості раптово темніє в очах, блідне обличчя, настає сильна слабкість. Людина втрачає свідомість і падає. Судом зазвичай не буває. Щоб допомогти людині при втраті свідомості покладіть її в положення лежачи, піднесіть до носа рідкий аміак.

ВСД / Вегето-судинна дистонія: Класифікація

Пацієнти скаржаться на слабкість, стомлюваність, занепокоєння, порушення сну, дратівливість. Залежно від реакції серцево-судинної системи виділяють 3 типи ВСД (Вегето-судинна дистонія): кардіальний, гіпотензивний і гіпертонічний.

Крім того, при незначному фізичному навантаженні, виявляється тенденція до підвищення (гіпертонічний тип) або зниження (гіпотонічний тип) артеріального тиску, холодні кінцівки. Так само виникає «респіраторний синдром», який полягає у відчутті «дихального корсета», задишки, поверхневому диханні.

Гіпертонічний тип ВСД (Вегето-судинна дистонія) характеризується підйомом артеріального тиску до 140/90 — 170/95 мм рт ст, а гіпотонічний тип вегетативно-судинної дистонії — зниженням артеріального тиску до 100/50 — 90/45 мм рт.

На додаток до клінічної картини ВСД (Вегето-судинна дистонія) спостерігаються: швидка стомлюваність, депресія, зниження працездатності, втрата свідомості.

ВСД / Вегето-судинна дистонія: Лікування

Лікування ВСД (Вегето-судинна дистонія) необхідно починати з не медикаментозних методів. До не медикаментозних методів лікування відносяться гіпноз, релаксація, аутотренінг, психотерапія.

Справа в тому, що вегето-судинна дистонія є психосоматичним розладом. Тобто в основі ВСД психічні причини. Це невирішені конфлікти, страхи, незадоволені потреби. Саме вони впливають на тіло, примушуючи тіло страждати.

Ми використовуємо переважно гіпноз для лікування ВСД (вегето-судинна дистонія). Оскільки гіпноз допомагає виявити несвідомі страхи, конфлікти, почуття і потреби душі і тіла, які тягнуть за собою психосоматичні розлади, такі як ВСД. Глибоке розслаблення під час гіпнотичного сеансу сприяє природному оздоровленню тіла і психіки. Водночас, гіпноз і психотерапія допомагають звільнитися від негативних емоцій, таких як гнів, страх, сором, сучасні методи психотерапії допомагають усунути внутрішні блоки і невпевненість в собі.

На додаток до сеансів гіпнозу, пацієнт отримує додаткові методи для лікування ВСД (Вегето-судинна дистонія). Пацієнт навчається технікам релаксації і аутогенного тренуванні, які застосовує в домашніх умовах. Практичний досвід показує, що самостійна робота вдома значно прискорює процес одужання.

Необхідно пам'ятати, що для успішної боротьби з ВСД (Вегето-судинна дистонія) важливо дотримуватися раціонального режиму праці та відпочинку, адекватної фізичної активності і збалансованої дієти.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович,
психолог, психотерапевт
гіпнолог, гіпнотерапевт

Останнє редагування: 09.04.2014

Також читайте:

Статті по темі:

Статті: гіпноз, психотерапія та психологія

Наші переваги

Як давно ми працюємо

Працюємо
з 2006 року

Скільки в нас було клієнтів

Клієнтів
більше 6000

Результативність нашої роботи

Результат
більше 96%

Лікування гіпнозом ми проводимо в наступних напрямках:

Записатись
Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380955322730

Телефонуйте нам:
пн – пт з 09:00 до 22:30
сб з 10:00 до 22:30


Адреса:
м. Київ, пров. Госпітальний, 1А

Карта проїзду в центр гіпнозу та психотерапії

На нашому сайті ви можете оплатити картою Visa або MasterCard з будь-якої точки світу, доступна Оплата частинами від Приват Банку

MasterCard

mastercard

Visa
MasterCard

Оплата частинами

© 2006–2022
Гіпноз. Гіпноз Київ. Лікування гіпнозом.
Центр гіпнозу та психотерапії.

Всі права захищені.