Синдром роздратованого кишечника (СРК)
- Читайте у цій статті
- Що це таке?
- Причини
- Симптоми
- Діагностика
- Лікування
- Інші дані
Що таке Синдром роздратованого кишечника?
Синдром роздратованого кишечника (СРК) є хронічним, рецидивуючим розладом, що характеризується наявністю болю в животі та / або змінами в роботі кишечнику, з або без почуття здуття живота, без зміни в морфології або кишковому метаболізмі або інфекційних причин. Синдром роздратованого кишечника також називають нервовий коліт, спастичний коліт. Але ці назви в даний час вважаються помилковими і неповними.
Причини СРК (Синдром роздратованого кишечника)
На сьогоднішній день немає відомого механізму пояснення, чому пацієнти з симптомами СРК страждають від цих хронічних і рецидивуючих проблем. Із загальної точки зору, найбільш поширена і перевірена теорія стверджує, що існують зміни в рухливості і / або травній чутливості, під впливом психологічних факторів. Крім того, передбачаються різні зміни, які можуть також впливати на наявні розлади: гастроентерит, харчова непереносимість, гормональні та генетичні фактори.
Симптоми СРК / Синдром роздратованого кишечника
Основними симптомами є біль і здуття живота і зміни в роботі кишечника.
- Болі в животі, як правило, дифузні або локалізовані в нижній частині живота, як правило, болі колючі зазвичай легкої або помірної інтенсивності, тривалістю менше двох годин. Початок або наявність болю в животі зазвичай асоціюється з позивами до дефекації або змінами в частоті або консистенції випорожнень і часто, пацієнт розповідає про свої проблеми з травленням.
- Зміни в роботі кишечника з переважанням запорів або діареї. Здуття живота і метеоризм розвиваються поступово впродовж дня і згадуються як «надлишкові гази». Часто спостерігається перенасичення після їжі, нудота, блювота і печія.
- Інші симптоми включають в себе почуття неповного випорожнення і наявність слизу в випорожненнях.
Діагностика СРК
Діагноз грунтується на ретельному медичному огляді, який наштовхує на можливий синдром роздратованого кишечника. Потім, для остаточного діагнозу виконується ряд додаткових аналізів, які виключають будь-яку органічну патологію (діагностика методом виключення). Ці додаткові аналізи можуть включати в себе загальний і спеціальний аналіз крові, сечі і калу, УЗД черевної порожнини, колоноскопію.
Лікування СРК
Необхідно забезпечити пацієнтів адекватною і зрозумілою інформацією про характеристики хвороби, особливостями її прогнозів. Фахівець не повинен недооцінювати дискомфорт пацієнта, так як його симптоми реальні. Як тільки пацієнт отримав необхідну інформацію про свою хворобу і зможе відповісти на всі питання, ви можете почати різні види лікування в залежності від характеру та інтенсивності симптомів. Наявні в даний час варіанти лікування синдрому роздратованого кишечника включають в себе:
- Модифікація способу життя: тимчасове уникнення тих продуктів харчування і напоїв, які викликають або погіршують ваші симптоми (тютюн, алкоголь і каву, виробляючи надлишок газу, і т.д.). Радимо фізичні вправи, що відповідають віку, уникайте сидячого способу життя. Якщо запор є переважаючим симптомом, рекомендується збільшити споживання клітковини (фрукти, овочі, крупи, салати).
- Психотерапія та гіпнотерапія: психологічні чинники впливають на роботу травної системи організму. Психотерапія є способом викорінити помилкові переконання, негативні емоції, що супроводжують їх, і не адаптивну поведінку. Гіпноз сприятливо впливає не тільки на психіку, але й на всі органи і системи організму, тому фахівці рекомендують гіпнотерапію для лікування синдрому роздратованого кишечника.
Інші дані про СРК
Дослідження показують, що синдром роздратованого кишечника частіше розвивається у жінок, ніж у чоловіків. Це зазвичай відбувається у віці до 35 років, зниження частоти спостерігається після 60. Синдром роздратованого кишечника частіше зустрічається у пацієнтів з іншими функціональними розладами шлунково-кишкового тракту (особливо виразкова хвороба шлунка), у жінок з гінекологічними захворюваннями та у пацієнтів з психічними розладами (булімія, депресія , тривожний розлад ).
Виберіть тип лікувальної сесії:
- Лікування в нашому центрі
- Виїзд фахівця і лікування у вас вдома або в офісі.
Ви можете зателефонувати фахівцю або написати нам повідомлення, і почати роботу
Автор статті
Мамітько Віталій Андрійович,
психолог, психотерапевт
гіпнолог, гіпнотерапевт
095 532-27-30
Останнє редагування: 08.01.2014
Наші переваги

Працюємо
з 2006 року

Клієнтів
більше 6000

Результат
більше 96%