Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +38 095 532-27-30
м. Київ, вул. Левандовська 3А

Перейти в чат ViberПерейти в чат TelegramПерейти в чат WhatsApp095 532-27-30


Записатись на прийом

UA

RU

Що таке гіпноз? Лікування використовуючи гіпноз

Ви шукаєте лікування гіпнозом?

Вам потрібна професійна допомога?

Ми допоможемо вам.

Етапи лікування гіпнозом

Гіпноз: визначення

Гіпноз — тимчасовий стан свідомості, що характеризується звуженням його обсягу і різкою фокусуванням на змісті навіювання, що пов'язано із зміною функції індивідуального контролю і самосвідомості.

Тобто гіпноз — комплекс методик цілеспрямованого словесно-звукового впливу на психіку людини через загальмований певним способом свідомість, що приводить до несвідомого виконання різних команд і реакцій, що знаходиться при цьому в штучно-викликаному стані загальмованості організму — дрімоти або псевдосна.

Що таке псевдосон

Уявіть, що ви ведете автомобіль на добре знайомій швидкісній магістралі так, як це відбувалося вже сотні разів. Кожен день ви проїжджаєте повз одні і ті ж самі перехрестя і давно не дивитеся на дорожні знаки, ви занурені у власні думки. Але в, то, же самий час ви здатні реагувати на звук сигнальних гудків або на наближення автомобілів, які намагаються вас обігнати ... Ви занурені в сон наяву.

Така форма снів наяву після ретельного вивчення поліцією і автотранспортними управліннями отримала назву «Автомагістральний гіпноз». Це природний і абсолютно безпечний стан розуму.

Всі види снів наяву — природні стани, які відповідають певним рівням занурення в гіпноз. Їх характерні риси: зосередження уваги, розслаблення, зниження рухової активності та підвищення чуттєвого сприйняття. Іншими прикладами повсякденного природного занурення в гіпноз є читання книги, перегляд телепрограми, тривала робота, що вимагає зосередженої уваги, а також будь-які приємні заняття, при яких здається, що час проходить швидко і непомітно.

Коли ми не спимо впродовж дня ми зазвичай проводимо близько чотирьох годин в стані сну наяву або природного занурення в гіпноз. Інший різновид гіпнозу — нічні сновидіння, що приходять зазвичай під час фази «швидкого сну». Нічні сновидіння, як правило, займають до трьох годин від загальної тривалості сну.

У повсякденному житті гіпноз викликається у нас нудною повторюваної рекламою, нав'язливими ораторами, комерційної пропагандою, закликами проповідників. При цьому ми на час перериваємо звучання свідомої частини нашого розуму (бета-хвилі енцефалограми мозку) і встановлюємо безпосередній зв'язок з підсвідомістю / неусвідомлюваним (альфа-хвилі).

Тета- і дельта-хвилі головного мозку викликані легким і глибоким сном відповідно. Але вони не цікавлять нас при обговоренні гіпнозу. Сучасна медицина встановила, що гіпноз не є станом сну. На початку XIX століття англійський лікар Джеймс Брайд ввів термін «гіпноз», (від грец. Hypnos, що означає «сон»). Пізніше він усвідомив свою помилку і намагався, втім, безуспішно, змінити назву.

Підсвідоме, або альфа-стан, найбільш важливе для нашого розуміння гіпнозу. Ефективність концентрації в такому стані близька до досконалості і становить не менше дев'яноста п'яти відсотків. Ми входимо в цей стан, безпосередньо, перед засипанням і під час пробудження, занурюємося в глибокий гіпноз у своїх видіннях і мріях впродовж дня, в процесі медитації і при заняттях йогою, а також в інших подібних випадках. Як ви можете помітити, гіпноз, або альфа-стан, відмінний від сну, і є природним (natural) і ефективним станом.

Гіпноз: ще одне визначення

Гіпноз — це схожий на сон стан, перебуваючи в якому свідомий розум людини стає пасивним. Гіпнотерапевт користується навіюванням, що має величезну силу для підсвідомого / неусвідомлюваного розуму.

Давайте проведемо короткий огляд роботи мозку з легким науковим ухилом. Людський мозок діє на певних частотах, які піддаються вимірюванню. Ці частоти відповідають певним видам діяльності.

У 1929 році Ганс Бергер за допомогою електроенцефалографу виявив, що, коли очі людини закриті, його мозок генерує ритмічні хвилі зі швидкістю 8-12 циклів у секунду. Він назвав їх альфа-хвилями. Згодом були відкриті інші види мозкових випромінювань, що отримали назву тета-хвиль, бета-хвиль і дельта-хвиль. Було також виявлено, що вони відповідають різним функціям свідомості, включаючи гіпноз і психічний досвід. Фахівці в цілому сходяться на думці про роль і призначення цих хвиль; розбіжності виникають лише при визначенні меж активності. Один експерт може визначити інтервал для альфа-хвиль від 8 до 12 циклів у секунду, інший від 7 до 14 і т.д. Нижче викладені загальноприйняті відомості про види мозкових випромінювань.

Дельта-хвилі

Діапазон мозкової активності від 0 до 4 циклів у секунду. Це область несвідомого, про яку поки мало що відомо.

Тета-хвилі

Діапазон мозкової активності від 4 до 7 циклів у секунду. Тета-хвилі частково відносяться до підсвідомості, і іноді тут може мати місце гіпнотичне навіювання. Мабуть, весь наш емоційний досвід відкладається в області тета-хвиль. Це стан, що відкриває двері до усвідомленого сприйняття за межами гіпнозу, у світі психічних феноменів.

Альфа-хвилі

Частотний діапазон альфа-хвиль знаходиться в межах від 7 до 14 циклів у секунду. Це те, що зазвичай вважається підсвідомим станом. Ми знаходимося в цьому стані під час сну або денних мрій, а також під гіпнозом. Медитація теж в основному відноситься до області альфа-хвиль, хоча іноді відбувається поглиблення до рівня тета-хвиль. Діапазон альфа-хвиль є основним для процедур гіпнозу і самогіпнозу.

Бета-хвилі

Це область свідомого розуму в частотному діапазоні від 14 циклів у секунду і більше. Тут ми розмірковуємо і здійснюємо велику частину своїх вчинків коли не спимо. Нормальний ритм неспання, судячи з усього, становить близько 20 циклів у секунду. При частоті близько 60 циклів у секунду людина впадає в істерику.

Коли ви занурюєтеся в сон, ваш мозок автоматично перемикається на альфа-хвилі з короткими періодами активності в діапазоні тета- і дельта-хвиль. Сновидіння відбуваються в діапазоні альфа-хвиль. Гіпноз отримує перевагу з цього природного феномену: людина здійснює перехід в альфа-стан і занурюється в сон. При цьому підсвідомість виявляється відкритою для навіювання.

Гіпнотичний стан — це стан, коли відбувається зменшення активності роботи головного мозку людини. У гіпнозі зменшується активність коливань на поверхні кори головного мозку. Залишається тільки одна невелика ділянка збудливості через яку і відбувається зв'язок гіпнотерапевта з гіпнотиком. Через цю ділянку, в обхід свідомості, прямо в несвідоме проходить навіювання зроблене гіпнологом.

Гіпноз та його стадії:

  1. стадія гіпноїдності супроводжується м'язовим і психічним розслабленням, миготінням і закриванням очей;
  2. стадія легкого трансу, для якої характерна каталепсія кінцівок, тобто кінцівки можуть тривалий час перебувати в незвичайному положенні;
  3. стадія середнього трансу, при якій виникають амнезія, зміни особистості; можливі прості гіпнотичні навіювання;
  4. стадія глибокого трансу характеризується повним сомнамбулізмом, фантастичними навіюваннями.

Гіпноз: види

На даний момент існують такі види гіпнозу:

Лікування використовуючи гіпноз

Лікування використовуючи гіпноз активно застосовується при лікуванні таких захворювань, як надмірна вага і ожиріння, неврози всіх форм, заїкання, депресії, страхи, відсутність апетиту, перепади настрою, відчуття самотності, паніки і тривоги.

У медичній практиці гіпноз застосовується для лікування психосоматичних захворювань, таких як виразкова хвороба, гіпертонічна хвороба, бронхіальна астма, задуха, підвищене потовиділення, жар або озноб, зайва сонливість, нудота та запаморочення.

Використовуючи гіпноз пацієнти позбавляються від різних видів залежностей, будь то залежність від інтернету, телевізора або залежність від алкоголю, тютюну, наркотичних речовин. Лікують використовуючи гіпноз і від психологічної залежності від людей (партнера, батьків, керівників і начальників).

Особливим медичним аспектом використання методу гіпноз є лікування сексуальних порушень організму, адже нерідко подібні захворювання не вдається вирішити традиційними методами. Зокрема, використовуючи гіпноз лікують міому матки, порушення менструального циклу, мастопатію, залежність від партнера. Чоловіки можуть звертатися до гіпнотерапевта для лікування імпотенції, передчасного сім'я виверження, страху перед жінкою і статевої залежності.

Ефективність одужання при використанні гіпнотерапії (гіпноз та навіювання) залежить від багатьох факторів, в першу чергу включають складність і глибину хвороби. Набір сучасних методів гіпнотерапії дозволяє знайти потрібну комбінацію способів введення пацієнта в гіпноз для найкращого одужання.

Автор статті

Мамітько Віталій Андрійович,
психолог, психотерапевт
гіпнолог, гіпнотерапевт

095 532-27-30

Останнє редагування: 18.02.2020

Статті: гіпноз, психотерапія та психологіяНаші переваги

Працюємо:
з 2006 року
Клієнтів:
більше 6000
Результат:
більше 96%

Лікування гіпнозом ми проводимо в наступних напрямках:

Записатись
на прийом
Перейти в чат Viber Перейти в чат Telegram Перейти в чат WhatsApp +380955322730

Телефонуйте нам:
пн – пт с 09:00 до 22:30
сб с 10:00 до 22:30

 

На нашому сайті ви можете оплатити картою Visa MasterCard